W jaki sposób żuraw słupowy jest w stanie zoptymalizować stanowisko pracy?

Transport ręczny, a w szczególności przenoszenie czy grupowanie relatywnie niewielkich ładunków, wymaga nierzadko sporego nakładu czasu, a co więcej, obciąża pracowników pod względem ergonomicznym. Zamontowanie na stanowisku pracy żurawia słupowego obrotowego w połączeniu z odpowiednio dobranym wciągnikiem pozwala na łatwe oraz szybkie podnoszenie oraz transport i łagodne, a także precyzyjne odkładanie różnego rodzaju przedmiotów. W bezpośredni sposób przekłada się to na skrócenie i zoptymalizowane czynności pomocniczych i wyeliminowanie czasu oczekiwania na suwnice pomostowe.

Codzienna praca z delikatnymi maszynami, narzędziami czy produktami często wymaga ostrożnego manewrowania poszczególnymi elementami. Dzięki łagodnemu podnoszeniu i opuszczaniu oraz precyzyjnemu pozycjonowaniu z zastosowaniem żurawi słupowych obrotowych i przyściennych, delikatne warunki zyskują należytą ochronę przed uszkodzeniem na skutek uderzeń, nakładania z impetem czy szarpania w czasie ustawiania. Efektem tego są równomierne, bezzakłóceniowe procesy robocze oraz zwiększona wydajność produkcji poszczególnych stanowisk roboczych. Zastosowanie żurawi słupowych obrotowych i przyściennych odciąża jednocześnie pracowników, w znaczący sposób redukując ryzyko zranienia czy wypadku w czasie przemieszczania ciężkich, nieporęcznych elementów.

Żurawie słupowe obrotowe i żurawie przyścienne optymalnie uzupełniają instalacje transportu bliskiego w zakresie wewnątrzzakładowego przepływu materiałów. Sprawdzają się one zarówno na stanowiskach montażowych, przy obrabiarkach, na rampach przeładunkowych oraz na wolnych powierzchniach magazynowych. Można je z łatwością zainstalować wszędzie tam, gdzie pozostałe środki transportu nie wchodzę w grę – czy to ze względów statycznych, czy ze względu na warunki przestrzenne. W razie potrzeby można je także zintegrować z dostępnymi magazynami oraz instalacjami.

Wysokiej jakości Żuraw słupowy Log-System znaleźć można w asortymencie naszej firmy. Jednym z dostępnych modeli jest ŻS A-3 posiadający udźwig do 3,2 tony, kąt obrotu 270 stopni, wysięgnik do 5 metrów i wysokość do belki do 5 metrów. Jego cechą charakterystyczną jest mocny, usztywniony słup wykonany ze stabilnej rury stalowej ze wzmocnioną podstawą.