O marce Michael Kors

Produkty takich światowych marek jak Gucci, Chanel czy Dior często dostępne są tylko dla kobiet “high fashion” lub żon bogatych biznesmenów. Nawet produkty outletowe osiągają niebotyczne ceny. Kobiety, które pragną zaznać odrobiny luksusu za niższą cenę mogą wziąć pod lupę markę Michael Kors, którą charakteryzuje połączenie klasyki z nowoczesnym, świeżym spojrzeniem na świat mody, luksusowe wzornictwo oraz wyjątkowe materiały wysokiej jakości.

Profesjonalna jednostka certyfikująca GQcert.com – oferujmy usługi z zakresu audytów i certyfikatów ISO 9001.

Karl Anderson Junior – bo tak brzmi pierwotne imię i nazwisko projektanta – urodził się 9 sierpnia 1959 roku w Long Island w stanach Zjednoczonych. Jego matka Joan Kors była modelką i bardzo szybko zauważyła talent młodego Karla, który już w wieku 5 lat wykonał dla niej projekt sukni ślubnej. Małżeństwo Joan z Karlem Andersonem nie trwało jednak długo, kiedy Joan wyszła ponownie za mąż przyjęła nazwisko drugiego męża, a synowi zaproponowała zmianę imienia. Tak oto powstał Michael David Kors.

Marka Kors dysponuje nie tylko torebkami – choć bez wątpienia są to produkty najbardziej rozpoznawalne i pożądane przez kobiety. Po za nimi dysponuje również szeroką gamą biżuterii, np. złotych bądź srebrnych zegarków. Do wyboru mamy zegarki na bransolecie, skórzanym pasku, z przeróżnymi, ozdobnymi tarczami. W ofercie znajdziemy również modele w bardzo modnej ostatnio bieli lub głębokim fiolecie, które będą idealnym dopełnieniem niejednej stylizacji.

Michael Kors, który swoje modowe fantazje realizował już od najmłodszych lat idealnie dopasowuje swoje kolekcje do panujących trendów. Kroje są świetnie przemyślane i zazwyczaj są to proste modele, które trafiają do szerszej grupy kobiet.

Świat mody od lat ceni markę i samego projektanta za klasyczny, niezwykle elegancki, kobiecy design. Produkty Michaela Korsa są zdecydowanym „must have” dla modowych miłośniczek. Warto wspomnieć iż Michael Kors od początku swojej kariery jest czynnie zaangażowany w działalność charytatywną. Sprawuje funkcję ambasadora ruchu na rzecz walki ze światowym głodem, a także wspiera organizację „God’s Love We Deliver”, która pomaga osobom ubogim. Jego filantropijne zachowanie jest bardzo cenione w świecie biznesu, a sam Kors zdobył uznanie i pozytywny wizerunek. W związku ze swoją działalnością charytatywną i modową Kors zdobył wiele prestiżowych nagród, a sam projektant postrzegany jest jako osoba, odzwierciedlająca w swoich projektach nowoczesny i dynamiczny styl życia.